Az egészségügyben néhány év alatt rendkívül fontos szerepet kaptak a technikai eszközök, mára egy mentőautó sem képzelhető el diagnosztikai készülékek nélkül. Egyre jobb túlélési esélyt adnak a kritikus egészségi állapotba került betegeknek, de nagyon költséges a beszerzésük.

A magasszintű mentőellátás megvalósításához és fenntartásához szükség van a lakosság erkölcsi és anyagi támogatására. A támogatásokból kizárólag a mentőmunka hatékonyságát növelő korszerű mentési eszközök beszerzését illetve szakmai képzéseket kívánjuk megvalósítani. Az Alapítvány és az Országos Mentőszolgálat között létrejött együttműködési megállapodásának megfelelően a helyi mentőállomás ellátási területének mentőmunkáját fejlesztjük.