Életveszély? Sokan gondolják, hogy velük nem történhet váratlan baj. Akik a mentésben dolgoznak, sokszor hallották a betegektől: "velem, még ilyen nem történt!" Sajnos életünkben előfordulnak nem várt események, melyeket jobb megelőzni, vagy lehető legjobb tudás szerinti megoldást találni.

Alapítványunk eltökélt szándéka, hogy minél nagyobb körben megismertesse, megtanítsa az elsősegélynyújtás fogásait. Célunk, hogy minél cselekvőbb, hatékony elsősegélynyújtókat képezzünk. Bizonyos betegségek felismerésénél, elszenvedett baleseteknél rendkívül fontos az időfaktor. Amíg a megérkezik a szakszerű segítség, addig egy élet múlhat a megfelelő segítségnyújtáson. Bizonyos riasztó tünetek felismeréséhez nem kell orvosi diploma, gyakorlással használható tudás szerezhető!